Svatební den...

29. srpna 2010 v 10:04 | Lilly_Potter |  Fanfiction!
Tahle povídka je taková oddychová, ale trochu smutná... Je to o Snapeovi... Hezké počteníčko... :) Je to sice trochu přeházený, ale uvidíme... xD

Já je nedokážu skrýt, Severusi. Svěřili to Pettigrewovi. Tato Brumbálova slova zněla Severusovi v hlavě každou noc, kdy se pokoušel usnout. Nikdy se mu to nepodařilo.
Je to moje vina. Neměl jsem mu říkat tu věštbu. Kvůli mě zemřou... KVŮLI MĚ ZEMŘE LILI! Severus Snape sebou škubl a převrátil se na posteli. Byl celý zkřivený bolestí a po tváři mu stékala slza. Myslel na svou jedinou lásku. Na Lili Potterovou. Pro něj byla navždy Evansová. Krásná a úžasná Lili Evansová, která zemře kvůli němu. A ještě ke všemu zemře jako Potterová. Ano.
Dneska se bude Lili Evansová oficiálně vdávat znovu. Společně s Jamesem Potterem se rozhodla rozvést a vzít si ho znova. Aby na jejich svatbě mohl být její syn. Syn, který je tolik podobný otci. Syn, kvůli kterému nejspíše zemře i Lili. Přežil toho zpropadence Pottera, kterého nenáviděl, ale dítě, které mu bude tolik připomínat Lili, ale přitom bude jako otec... Pokud nastoupí malý Harry Potter do školy v Bradavicích, Severus Snape odejde ze školy. Nebude se mu moc nenávistně koukat do očí, protože uvidí Liliiny oči. A to by nepřežil. Nepřežil by pocit, že zemře. Že už zemřela.
Severus Snape vstal z postele a posadil se. Pozorně si pročetl svatební oznámení. I po takové době ho Lili pozvala. Možná, že mu odpustila. Náhle mu do očí vhrkli slzy.
Pokud mi odpustila, bude mě nenávidět. Bude mě nenávidět za to, že jsem řekl lordu Voldemortovi tu věštbu. Pokud Lili přežije, bude mě nenávidět. A to zase nepřežiju já.
Po dlouhém přemýšlení o Lili, o jediné lásce jistého Severuse vstal, políbil její fotku a oblékl se.
Pořádně se oblékl, protože dnes je poslední den Lili, Jamese a Harryho Potterových. Dnes je jejich poslední den, dnes večer se ukáže, jak jim to osud nadělil. Ale teď mají svatbu. bylo to, jako kdyby se brali, aby ve smrti byli manželé.
............................................................................................................................................................

Bylo odpoledne slunce svítillo a čekalo se na poslední slovo. Poslední slovo Lili Evansové. Jakmile ho řekne, už nikdy nebude Evansová. Bude Potterová.
"Ano," vydechla Lili a objala Jamese kolem krku. Přitiskla se k němu a jemně ho políbila. Všichni tleskali, výskali a usmívali se. Všichni se hrnuli k novomanželskému páru a gratulovali jim.
Jen jedna osoba seděla stále u stolu a závistivě si měřila Jamese. Ano, byl to Severus Snape, ten chlápek s mastnými vlasy a černým hábitem. Ten chlápek, co tolik miluje Lili Potterovou.
"Severusi," slyšel Snape jistý odměřený hlas. Otočil se a spatřil Jamese Pottera, po boku se svou novomanželkou - s Lili.
Severus Snape nasadil milý úsměv a snažil se zahnat slzy, když pomyslel, jak nenávidí Jamese Pottera a jak miluje Lili Potterovou. Ale i přesto, co cítil k Jamesovi se mu hrnuli slzy do očí. To on zavinil jejich smrt. James se otočil a odešel.
Severus zůstal s Lili sám.
"Severusi," vyhrkla Lili a rozplakala se - ale byly to slzy štěstí. Obajla Severuse Snapea.
"Děkuju. Děkuju, že si přišel. Vím, že to nebylo lehké, ale takhle je moje svatba dokonalá. promiň, že jsem ti neodpustila. Mám tě ráda, Seve. Navždycky," řekla Lili celá dojatá.
"Já tebe taky, Lili. Navždycky," potvrdil Snape a dotkl se Liliiných úst svými.
"Miluji tě," vydechl Severus a přiblížil se l ní znovu. Ona ho jen jemně odstrčila, chytla za ruk,u a běžela s ním pryč. Pryč od těch lidí.
Doběhla do domečku a políbila Severuse. Severus jí to oplatil a přisunul se k Lili.
"Také tě miluji, Severusi. Ale James je můj život. Kdyby nebyl on, byl bys to ty. ty a navždy jen ty," řekla a ještě naposledy ho políbila.
"Teď prosím běž, Severusi. Už bychom se neměli vidět," řekla, ještě ho políbila a odešla.
"Navždycky," zašeptal Severus a dotkl se svých rtů, neschopen uvěřit tomu, že na jeho rtech byli Liliiny.
.......
Severusovi do očí vyhrkli slzy.
"LILI!" zařval a schoulil se na zemi. Lili byla mrtvá a Severus za to mohl. Byl hlupák. A rozhodl se to napravit.
Nejistě pohlédl na fotku malého harryho Pottera...

Tak co si o tom myslíte? :) Líbí? Je to moje první tvorba, tak buďte mírní :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady Rara Lady Rara | Web | 29. srpna 2010 v 11:17 | Reagovat

:)

2 Hermionka-Affs Hermionka-Affs | Web | 29. srpna 2010 v 12:30 | Reagovat

tak jsem se ti zapsala, jinak ta povídka je hezká!

3 Hermionka-Affs Hermionka-Affs | Web | 29. srpna 2010 v 12:30 | Reagovat

začínám obíhat 1. září:D

4 malfoymanor malfoymanor | E-mail | Web | 29. srpna 2010 v 14:35 | Reagovat

pěkné..jednoduché a pěkné.samozřejmě je to první tak je tam pár chyb, ale prozačátek pěkné:-)
ráda spřátelím, jen po mě prosím nechtěj žádné obíhání, na to už jsem dost velká.občas sem zaskočím co je nového, ale denně nemám čas lítat po všechk blocích co znám:-)

5 Hermionka-Affs Hermionka-Affs | Web | 30. srpna 2010 v 10:40 | Reagovat

vyhodnocení zápisu Affs: http://velkecary.blog.cz/1008/novy-seznam-affs

6 Lilly_Potter Lilly_Potter | Web | 2. září 2010 v 16:30 | Reagovat

Jasně... Moc díky...
Hermionka - Kouknu na to a hned si tě přidám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama